Co zawierają w sobie tabletki na odchudzanie?

O tabletkach na odchudzanie słyszał dziś chyba każdy i rzecz jasna nie ma się czemu dziwić, bo są to produkty, które w dobie XXI wieku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Możemy to zrozumieć, bo trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że nie każdy z nas ma czas na ćwiczenia na siłowni czy inną formę aktywności, a tym bardziej zdrową dietę. Większość z nas odżywia się dziś raczej niezdrowo, spożywając posiłki wysokokaloryczne. W takiej sytuacji często sięgamy po tabletki na odchudzanie, które mają być lekiem na wszelkie zło i pomóc nam stracić na masie. Postanowiliśmy przyjrzeć się im nieco bliżej. Co zatem zawierają w sobie takie tabletki odpowiadające za odchudzanie?

Chrom

Chrom zawarty w tabletkach na odchudzanie ma zmniejszać nasz apetyt, co jednak nie zawsze ma swoje przełożenie w rzeczywistości. Poza tym należy pamiętać, że wysoki poziom chromu w organizmie może przyczynić się do powstawania nowotworów.

Błonnik

Ten składnik rzeczywiście jest skuteczny, a co ważniejsze bezpieczny. Błonnik przede wszystkim przyspiesza naszą przemianę materii. Jego nadmiar może jednak opóźniać działanie niektórych leków, a także powodować bóle brzucha, wzdęcia czy biegunki.

L-karnityna

Jednym ze składników tabletek na odchudzanie jest także L-karnityna, która transportuje tłuszcze do komórek, gdzie są one spalane i zamieniane w energię. Wielu ekspertów zauważa jednak, że L-karnityna w wystarczających ilościach jest produkowana przez nasz organizm.

2 thoughts on “Co zawierają w sobie tabletki na odchudzanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *